Дата народження: 02. 02. 1975
Справа: Хізб ут-Тахрір.Сімферопольська ІI група
Дата арешту: 27. 03. 2019
Стаття КК РФ: ч. 2 ст. 205.5; ст. 278
Статус: Засуджений на 12 років
Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1
Меджит Абдурахманов народився 2 лютого 1975 року в с. Нове життя Нижньочирчикського району УЗРСР.
1982 року пішов до першого класу школи №6 Сергелійського району в Ташкенті. Закінчивши 9 класів, вступив до училища на спеціальність «Газоелектрозварювальник». Після закінчення навчання за фахом довго не працював. Був раклистом у друкованому цеху на «Текстиль комбінаті» у Ташкенті. Згодом працював у цеху з деревообробки столяром-верстатником 3-го розряду.
15 липня 1995 року одружився, має трьох дітей, двоє з яких неповнолітні.
У 2007 р. переїхав із сім'єю на постійне місце проживання до Криму. До арешту мешкав у с. Строганівка Сімферопольського району. Працював на будівництві, займався встановленням вікон, дверей.
Активіст «Кримської солідарності». Регулярно відвідував суди, обшуки, виходив з одиночним пікетом, за що отримав штраф у розмірі 10 000 рублів та 5 діб СІЗО.
Меджит Абдурахманов має хронічні захворювання виразка шлунка та 12-палої кишки, постійне зміщення хребетних дисків, болі в спині. В СІЗО з'явилися часті головні болі, стали руйнуватися зуби.
Меджит був заарештований за необґрунтованими звинуваченнями 27 березня 2019 року. У той день в мікрорайонах Кам'янка і Строганівка м. Сімферополь у будинках кримських татар-мусульман пройшли наймасовіші обшуки в Криму з подальшим затриманням.
12 травня 2022 року в Південному окружному військовому суді колегія оголосила вирок Меджиту Абдурахманову: 12 років колонії суворого режиму, з них перші 5 років — у в'язниці.
У Меджита Абдурахманова знайшли книги та брошури, видані Хізб ут-Тахрір. Усі — в єдиному екземплярі. Він стверджує, що заборонену літературу йому підкинули під час обшуку.
Його адвокат Рефат Юнус зазначає — навіть якщо припустити, що знайдена під час обшуку література належала Абдурахманову, він придбав її до 2014 року. Усі книги були видані у 2004, у 2005 у 2006 роках. Тоді жодної заборони їх на території Криму не було. А зараз, вважає адвокат, вважати це злочином уже не можна – закон не має зворотної сили. Юнус також зазначив, що держобвинувачення в суді так і не спромоглося довести, що книги зберігалися з якоюсь злочинною метою.
«Вважаю абсурдним доводити суду неможливість скоєння якихось злочинів, і тим більше терористичної спрямованості, за допомогою книг. Проте державним обвинуваченням усі матеріали справи подано як докази вини підсудних», — говорив у суді захисник.