Дата народження: 30. 01. 1994
Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська II група
Дата арешту: 17. 04. 2019
Стаття КК РФ: ч. 1 ст. 205.5
Статус: Засуджений на 17 років (10 березня 2022 р.)
Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1
Раїм Айвазов народився 30 січня 1994 року у Криму, у місті Сімферополь.
2000 року пішов до першого класу загальноосвітньої школи №42 міста Сімферополь. Закінчив дев'ять класів. У 2010 році вступив до Сімферопольського професійного будівельного ліцею на спеціальність «столяр», через рік отримав диплом. За фахом не працював.
З грудня 2017 року разом із другом почав працювати інкасатором. Також виконував електричні та сантехнічні роботи.
1 квітня 2017 року одружився, у сім'ї дві неповнолітні дочки. Меньша дочка народилася вже після затримання Раїма.
Навесні 2019 року на російському пропускному пункті адмінкордону «Армянськ» зник мешканець Сімферопольського району, активіст об’єднання «Кримська солідарність» Раїм Айвазов. Він займався організацією передач у СІЗО ув’язненим кримськотатарським активістам. Родичі та друзі втратили з ним зв’язок та понад 10 годин не знали, що з ним відбувається.
Наступного дня Айвазов зв’язався з сестрою та повідомив, що перебуває у кримському управлінні ФСБ. 18 квітня 2019 року Київський районний суд Сімферополя заарештував його за звинуваченням в участі в терористичній організації частина 2 статті 205.5.2 КК РФ. Айвазова включили до складу наймасовішої кримінальної справи проти 29 кримських татар щодо належності до ісламської партії «Хізб ут-Тахрір». У 2003 році її визнали в Росії терористичною, але в Україні та більшості європейських країн вона діє вільно. Справу 29 кримських мусульман у Криму називають «другою Сімферопольською групою».
Затриманих активістів вивезли до Ростовської області в Росії та розподілили у п’яти СІЗО. Потім їх знову привезли до Криму для слідчих дій, а до суду повернули до Росії. Четверо з них досі перебувають у розшуку, ще одного заарештували у червні 2019 року. Усіх підсудних розділили на п’ять груп, і кожну справу розглядає Південний окружний військовий суд. Першій п’ятірці, до якої входить і Раїм Айвазов, сьогодні ухвалили вирок.
Адвокат Раїма — Марія Ейсмонт заявила про тортури свого підзахисного в день затримання. Ще троє фігурантів цієї справи — громадянські журналісти Осман Аріфмеметов та Ремзі Бекіров, а також активіст Владлен Абдулкадиров розповіли у суді, як на них чинили фізичний та психологічний тиск.
18 квітня 2019 року Київський районний суд Сімферополя обрав стосовно Раїма Айвазова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. На суді адвокат Раїма – Марія Ейсмонт заявила про тортури підзахисного.
10 березня 2022 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Раїма до 17 років позбавлення волі.