Дата народження: 31. 03. 1973
Справа: Переслідування Свідків Єгови
Дата арешту: 02. 08. 2021
Стаття КК РФ: ч. 1 ст. 282.2
Статус: Засуджений на 6 років (грудень 2022 р.)
Установа: СИЗО № 1 по Республике Крым и г. Севастополь
У серпні 2021 року ФСБ порушила кримінальну справу стосовно кримчан Олександра Литвинюка та Олександра Дубовенка, звинувативши їх в організації діяльності екстремістської організації. За кілька днів у їхніх будинках пройшли обшуки. Литвинюка затримали та допитали. Дубовенка, який був відсутній у день обшуку, пізніше теж затримали. У його оселі пройшов повторний обшук.
Віряни понад рік провели під домашнім арештом. Справа надійшла до суду у березні 2022 року. Він був заснований на свідченнях таємного свідка «Жасмин», розсекречення якого суддя відхилила. У ході судового процесу вона неодноразово відмовляла пенсіонеру Литвинюку у відвідуванні лікаря, а також у долученні 27 документів як докази невинності підсудних. Крім того, під час допиту свідків захисту вона переривала їх і висловлювала своє негативне ставлення до релігії Свідків Єгови. У грудні 2022 року суд засудив вірян до 6 років колонії.
Олександр народився у березні 1973 року у м. Очаків, Україна. Коли йому виповнився рік, родина переїхала до Криму, до міста Армянська.
У дитинстві Олександр захоплювався боротьбою, разом із батьком любив ходити на полювання та рибалку. Після закінчення профтехучилища працював слюсарем-зварювальником, потім електромонтером. Останнім часом займався оздобленням приміщень.
З майбутньою дружиною, Іриною, Олександр познайомився у перукарні, де стригся — він був її клієнтом. 1999 року вони одружилися. У подружжя є доросла дочка.
Розпочавши вивчення Біблії, Олександр прочитав про справедливість Творця. Сильне враження на нього справила біблійна обіцянка про те, що Бог перетворить землю на рай, і що всі, хто живе там, любитимуть і поважатимуть один одного. Це спонукало Олександра 1999 року стати на християнський шлях життя. За 5 років до цього Свідком Єгови стала його мати.
Кримінальне переслідування додало стресу Ірині, яка, ледве оговтавшись від ковіду, двічі пережила вторгнення силовиків у свою квартиру, один раз — за відсутності Олександра. Рідні подружжя не розуміють, чому порядних людей раптом стали вважати злочинцями. Дочка не поділяє переконань своїх батьків, але пишається тим, що вони сміливо відстоюють свою позицію.