Емірусеїнов Рустем Решатович

Дата народження: 05. 07. 1979

Справа: Хізб ут-Тахрір. Червоногвардійська група

Дата арешту: 14. 02. 2019

Стаття КК РФ: ч. 1 ст. 205.5

Статус: Засуджений на 17 років (3 листопада 2020 р.)

Установа: ФКУ Тюрьма УФСИН России по Саратовской области Адрес: 412315 Саратовская область, г. Балашов ул. Уральская д. 17

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Рустем Решатович народився 5 липня 1979 року в місті Бекабад Ташкентської області Узбекистану, де пізніше пішов до школи. У 1989 році разом з батьками та сестрою повернулося до Криму, смт Жовтневе Червоногвардійського району. Там Рустем закінчив 9 класів кримськотатарської національної школи ім. І. Гаспринського, потім вступив до Червоногвардійського приватного чоловічого ліцею.

Після ліцею в 1996 році вступив на історичний факультет Стамбульського університету, але через певні обставини через кілька років повернувся до Криму. У 2002 році Рустем одружився і в шлюбі у нього народилися троє чудових дітей: Алі, Айше і Хатідже. Аж до арешту він займався приватним підприємництвом у сфері торгівлі.

Эмирусеинов Рустем | Политзаключенные | Крымская солидарность

У 2014 році, коли кримські татари стали зазнавати гонінь і репресій. Рустем був тим, хто не залишився осторонь, відвідуючи суди та виходячи з одиничними пікетами. Він вважав своїм обов'язком підтримувати всіх безпідставно звинувачених і заарештованих земляків. Буквально за тиждень до свого арешту, тільки повернувшись із міста Ростова-на-Дону, де на той час розглядалася по суті справа першої сімферопольської групи, він уже планував свою наступну поїздку туди. Але цьому не судилося статися — 14 лютого 2019 року Рустем був заарештований за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (організація діяльності терористичної організації), а через рік він знову опинився в місті Ростові-на-Дону, але вже не як активіст, а в статусі політичного в'язня і людини, яка переслідується за віру і свою позицію.

Через 9 місяців після того, як його було примусово вивезено з Криму, 3 листопада 2020 року було оголошено обвинувальний вирок стосовно Рустема, згідно з яким його засудили на 17 років колонії строго режиму.

Эмирусеинов Рустем | Политзаключенные | Крымская солидарность
Дружина та батько Рустема

У 2022 р. сім'ї політв'язня Рустема Емірусеїнова вдалося зустрітися з ним на тривалому побаченні в місті Балашов Саратовської області.

«Зустріч зі сльозами на очах. Сльози радості та смутку одночасно. Через три з половиною роки батько зміг обійняти своїх дітей», — розповідає Аліє.

Дружина розповіла, що їжа у в'язниці «мізерна», а Рустем «не отримує жодного лікування зубів та шлунково-кишкового тракту». Це проблеми, з якими він зіткнувся після арешту. Також Аліє додала, що чоловік переніс нелегкий процес етапування у в'язницю із ростовського СІЗО: «Рустема одразу вразив холодний клімат цього регіону».