Дата народження: 15. 04. 1960
Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська ІІ група
Дата арешту: 27. 03. 2019
Стаття КК РФ: ч. 2 ст. 205.5
Статус: Засуджений на 13 років (11 січня 2023 р.)
Установа: ФКУ СИЗО-5 ГУФСИН России по Ростовской области, 344064, г. Ростов-на-Дону ул. Тоннельная, 4
Сервет Газієв народився 15 квітня 1960 року в Узбецькій РСР. Після школи вступив до ПТУ в Ташкенті на спеціальність «токар».
У 1979 році отримав диплом та почав працювати на заводі «Таштекстильмаш», де за півтора року після влаштування отримав черепно-мозкову травму. Через неї чоловік довгий час лікувався, лежав у диспансері, а також через це не пішов до армії.
У 1988 році переїхав до Криму. Був двічі одружений та має двох дітей: дочку 1996 та сина 1993 року народження.
До арешту Сервет вів скромний спосіб життя, проте регулярно допомагав в міру своїх можливостей матерям-одиначкам із сімей політв’язнів. В останній рік до арешту хворів, офіційно ніде не працював. Іноді підробляв на будівництві.
Його заарештували 27 березня 2019 року після масових обшуків помешкань кримських татар. Тоді затримали ще 24 людини, яким російські силовики також інкримінували причетність до забороненої в Росії та Криму, але легальної в Україні організації «Хізб ут-Тахрір».
Практично кожне судове засідання відкладалося через виклик швидкої допомоги. Тільки з 13 травня до 10 червня 2022 року Газієву викликали медиків до суду п’ять разів. Фельдшери швидкої приходили, кололи йому знеболювальні і їхали. Коли перестали діяти анестетики, у СІЗО призначили «постільний режим».
На одному із засідань Газієв просто ліг на лаву і перестав реагувати на те, що відбувається в залі суду. У результаті суддя Валерій Опанасенко направив запит у СІЗО, щоб кримським татарам надали медичну допомогу, а аргументи адвокатів про порушення законодавства з боку медиків назвав «безпредметними висловлюваннями захисту».
У червні 2021 року Газієва разом з іншим бранцем Джемілем Гафаровавим, що помер у 2023 році через відсутність лікування, увезли у тюремну лікарню в Ростові-на-Дону. Це сталося за заявкою працівника медсанчастини СІЗО, який зазначив, що ув’язненим «необхідна консультація вузьких спеціалістів». Джеміля Гафарова госпіталізували, а Сервета Газієва повернули до СІЗО — лікарі вирішили, що він «симулює хворобу». За два тижні у нього стався мікроінсульт.
«У нього візуально був перекошений правий куточок рота і праве око. На жаль, не можна фотографувати — конвой не дозволяє проносити технічні засоби для цього», — описував його адвокат після зустрічі у СІЗО в Ростові-на-Дону.
На початку вересня 2022 р. Газієва знову відправили в тюремну лікарню, але там він застав голосування на виборах до Держдуми й, як розповів потім, зазнав морального і фізичного тиску — його змушували взяти участь у голосуванні, він відмовився через українське громадянство та релігійні переконання. Після цього на нього напали четверо людей і насильно постригли йому бороду.
11 січня 2023 року в Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону оголосили вирок Сервету Газієву: 13 років у колонії суворого режиму та обмеження свободи пересування після звільнення терміном на 1 рік та 6 місяців.