Месутов Руслан Аметович

Дата народження: 11. 09. 1965

Справа: Хізб ут-Тахрір. Ялуштинська група

Дата арешту: 10. 06. 2019

Стаття КК РФ: ч. 1 ст. 205.5

Статус: Засуджений на 18 років (16 серпня 2021 р.)

Установа: ФКУ Т-2 УФСИН России по Липецкой области, г. Елец ул. Пролетарская 1Б индекс 399783

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Месутов Руслан Аметович народився 11 вересня 1965 року у місті Каттакургані Самаркандської області Узбекистану. Він був першою дитиною у ній. Навчався у школі №3 ім. Тітова у смт Комсомольськ неподалік міста Навої.

У 1982 році після школи вступив до ташкентського ПТУ за спеціальністю токар. Потім працював вихователем у дитячому садку близько року. 1988 року Руслан повернувся до Криму і влаштувався токарем на завод в Алушті, де йому виділили земельну ділянку. Пізніше він перевіз до Криму батьків та сестер.

Руслан Месутов у залі Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону, 16 серпня 2021 року. Фото: «Кримська солідарність»

Варто згадати, що Руслан був членом товариства народного руху кримських татар. У 2000 році одружився з Ельзарою Годженовою Ельзарою. Через деякий час у них народилися двоє прекрасних синів: 2001 року з'явився на світ Рамазан, а 2003 — Мухаммед. У селі Малий Маяк Руслан організував мусульманську громаду «Авдет», що входить до складу Духовного управління мусульман Криму.

Руслан є одним із засновником релігійної громади міста Алушта. До арешту був охоронцем у мечеті. Також займався громадською діяльністю, організовував мусульманські свята, допомагав із похоронними питаннями, беручи на себе оформлення документів, проводив різноманітні молебні.

У червні 2019 року співробітники ФСБ затримали голову громади «Алушта» Ленура Халілова за звинуваченням в організації діяльності терористичної організації. Разом із ним у СІЗО опинилися охоронець мечеті «Юк’ари Джамі» Руслан Месутов, імам мечеті села Малоріченське Руслан Нагаєв і викладач арабської мови Ельдар Кантемиров. Двох останніх звинуватили в участі в діяльності терористичної організації. До цих звинувачень додалося ще одне — спроба насильницького захоплення влади.

Мінарет мечеті «Юк’ари Джамі». Фото: «Кримська солідарність»

16 серпня 2021 р. У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону винесли вирок фігуранту алуштинської справи Хізб ут-Тахрір Руслану Месутову — 18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням волі на 1 рік після звільнення.

Родичі обвинувачених у справі «Алуштинської групи Хізб ут-Тахрір» перед вироком суду. Фото: «Кримська солідарність»