Нагаєв Руслан Сейранович

Дата народження: 07. 06. 1964

Справа: Хізб ут-Тахрір. Ялуштинська група

Дата арешту: 10. 06. 2019

Стаття КК РФ: ч. 2 ст. 205.5

Статус: Засуджений на 13 років (16 серпня 2021 р.)

Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Народився в м. Ленінськ в Узбекистані. 1977 року його родина повернулась до Криму. Вступив до морської школи в місті Кронштадт, потім служив на допоміжному флоті ВМФ СРСР. Одружений, має 2 дітей. До арешту був індивідуальним підприємцем: у літній сезон займався екскурсіями на теплоходах.

У червні 2019 року, співробітники ФСБ затримали голову громади «Алушта» Ленура Халілова за звинуваченням в організації діяльності терористичної організації. Разом із ним у СІЗО опинилися охоронець мечеті Руслан Месутов, імам мечеті села Малоріченське Руслан Нагаєв і викладач арабської мови Ельдар Кантемиров. Двох останніх звинуватили в участі в діяльності терористичної організації. До цих звинувачень додалося ще одне — спроба насильницького захоплення влади.

«Кримінальна справа проти нас повністю сфабрикована. Вона складається з припущень слідства і свідчень двох засекречених свідків, один із яких такий секретний, що його всі знають. Ми не є загрозою громадській безпеці та Конституційному устрою РФ. Під час обшуку в наших будинках не було знайдено нічого, що можна було б використовувати для тероризму. Жодної зброї, жодних інструкцій із її виготовленням. Не знайдено жодної людини, яку би ми залякували і якій би загрожували. У справі немає жодного свідчення про підготовку актів тероризму з нашого боку», — заявив у своєму останньому слові Руслан Нагаєв, який виступав від імені всіх підсудних.

Нагаєв має хронічний тонзиліт з ускладненнями на нирки, артрит лівого колінного та правого ліктьового суглобів.

16 серпня 2021 р. У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону винесли вирок фігурантам алуштинської справи Хізб ут-Тахрір. Руслану Нагаєву дали 13 років позбавлення волі у колонії суворого режиму з обмеженням волі на 1 рік після звільнення.

Родичі обвинувачених у справі «Алуштинської групи Хізб ут-Тахрір» перед вироком суду. Фото: «Кримська солідарність»