Дата народження: 03. 09. 1982
Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська ІІ група
Дата арешту: 27. 03. 2019
Стаття КК РФ: ч. 2 ст. 205.5
Статус: Засуджений на 13 років (12 січня 2023 р.)
Установа: ФКУ СИЗО-5 ГУФСИН России по Ростовской области, 344064, г. Ростов-на-Дону ул. Тоннельная, 4
Народився у місті Чартак Наманганської області УРСР. 1990 року Осман разом із сім'єю переїхав до Криму. Вступив до Кримського інженерно-педагогічного університету на факультет «Музично педагогічне виховання», здобув освіту педагога. Почав займатися декоративним оздобленням і цим заробляти на життя.
Одружений, має 4 дітей. До арешту брав активну участь в організації дитячих свят, був музикантом.
У березні 2019 року у Сімферопольському районі Криму ФСБ, Росгвардія і поліція провели обшуки одночасно за 30 адресами кримських татар. У Строганівці працівники дорожньо-патрульної служби оточили все селище. У результаті затримали 23 кримськотатарських активістів, серед яких був Ерфан.
Затриманих обвинуватили у причетності до ісламської партії Хізб ут-Тахрір — забороненої та визнаної терористичною в Росії. Крім обвинувачення в участі в терористичній організації їм додали статтю про підготовку до захоплення влади, посилаючись на те, що мета Хізб ут-Тахрір — побудова ісламської держави. При цьому офіційно прихильники партії заявляють, що на території немусульманських країн, зокрема в Україні та Росії, вони ведуть просвітницьку діяльність серед мусульманських народів. Це підтверджується, зокрема, тим, що серед 100 політичних ув’язнених у цій справі в Криму — 98 кримських татар. Ніхто з обвинувачених не погодився з обвинуваченням, але всі стверджували, що жодною терористичною діяльністю не займалися, а влада переслідує їх з політичних і релігійних мотивів.
У березні 2021 року справу почали розглядати у Південному окружному військовому суді. Слідчий ФСБ Сергій Махнєв розділив величезну групу на п’ять, бо всі обвинувачені не помістилися б в судовому «акваріумі», а кожне засідання тривало б не один день. У результаті різні склади суддів по кілька разів допитували одних і тих самих свідків обвинувачення, читали одні й ті ж стенограми, гортали одні матеріали справи. Змінювалися у них лише прізвища п’ятірок. В останній п’ятірці опинився Ерфан Османов.
12 січня 2023 р. Османова суд засудив до 13 років. Перші два роки він проведе у набагато важчих умовах в’язниці, а решту терміну відбуватиме у колонії суворого режиму. Після звільнення йому призначили обмеження волі на рік. Обмеження передбачає їм дотримання комендантської години, заборону залишати муніципалітет, необхідність регулярно приходити до наглядових органів.