Сейтмеметов Рустем Абдураманович

Дата народження: 28. 03. 1973

Справа: Хізб ут-Тахрір. Бахчисарайська ІІІ група

Дата арешту: 27. 03. 2019

Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 2

Статус: Засуджений на 13 років (29 жовтня 2021 р.)

Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1

до звільнення:
днів
годин
хвилин
секунд

Життєпис

Народився в селі Чархін Паст-Даргомського району Самаркандської області Узбецької РСР.

Вступив до педагогічного інституту, після навчання два роки працював у школі.

Змушений був виїхати на заробітки в Португалію, де був офіційно влаштований у цех з виготовлення керамічних раковин «Sanitana».

З 2006 року мешкає в Криму. Одружений, має 2 дітей.Працював до арешту будівельником і забезпечував і свою сім'ю, й батьків дружини.

Рустема заарештували за необґрунтованими звинуваченнями у причетності до політичної партії «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі», забороненої на території РФ та Криму. Серед затриманих у той день були й два рідні племінники Рустема – Осман та Сейтумер Сейтумерові. Рустема та його родичів включили до складу кримінальної справи «Хізб ут-Тахрір» бахчисарайської третьої групи.

Усі підсудні заперечували причетність до будь-якої терористичної та насильницької діяльності. Рустем Сейтмеметов заявив, що справді був членом партії Хізб-ут Тахрір до 2014 року, але ще до анексії Криму вийшов з неї. Він уточнив, як і перебуваючи у створенні будь-коли навчався ніякої терористичної діяльності й не здійснював, як та інші члени партії. Він пояснив, що навіть під час поширення в Криму українського законодавства, яке не забороняє ісламську організацію, заняття Хізбут Тахрір не проходили в мечеті «Тахтали Джамі».

Родичі підсудних моляться після вироку біля суду. Фото: «Кримська солідарність»

Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону 29 жовтня 2021 р. ухвалив вирок мешканцям Криму – фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір». За інформацією адвоката, Рустем Сейтмеметов отримав 13 років колонії та 3 роки та 6 місяців має відсидіти спочатку у в’язниці.

Рустем Сейтмеметов, Осман Сейтумеров, Сейтумер Сейтумеров (зліва направо) у Південному окружному військовому суді, 29 жовтня 2021 року. Фото: «Кримська солідарність»

Під час оголошення вироку мусульмани, які прибули з Криму до Ростова-на-Дону, організували біля будівлі суду пікет з вимогою припинити репресії щодо кримськотатарського народу і звільнити фігурантів справи. Біля будівлі суду зібралося понад сто кримських татар. Через деякий час до них підійшли поліцейські та почали перевіряти документи.