Дата народження: 28. 06. 1988
Справа: Хізб ут-Тахрір. Бахчисарайська ІІІ група
Дата арешту: 11. 03. 2020
Стаття КК РФ: ст. 205.5 ч. 1
Статус: Засуджений на 17 років (29 жовтня 2021 р.)
Установа: ФКУ СИЗО-3 ГУФСИН России по Ростовской области, 346408, Ростовская область, г. Новочеркасск, ул. Украинская №1
Народився в Узбекистані, у смт Чархін Самаркандської області. Сім'я Сейтумерових переїхала до Криму 1989 року. Батьки придбали будинок у місті Бахчисарай, в якому вони проживають досі.
Вступив до Таврійського національного університету на історичний факультет у місті Сімферополь. За професією працювати не став.
З 14 років він працював у етнокафе Салачик». До арешту працював муляром. У літній період Сейтумер возив туристів визначними пам'ятками Бахчисараю, проводив екскурсії, розповідаючи про історію цих місць. Одружений, має дитину.
Докладав сили, щоб допомогти раніше заарештованим у політично мотивованих справах землякам та єдиновірцям. Відвідував суди у Криму та у Ростові-на-Дону. Також був одним з організаторів дитячих свят, заходів.
Сейтумера заарештували за необґрунтованими звинуваченнями у причетності до політичної партії «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі», забороненої на території РФ та Криму. Серед затриманих були його рідний дядько та старший брат – Рустем Сейтмеметов та Осман Сейтумеров. Сейтумера та його родичів включили до складу кримінальної справи «Хізб ут-Тахрір» бахчисарайської третьої групи.
Слідство вважає, що Сейтумер Сейтумеров займався розробкою планів, цілей та завдань осередку Хізб ут-Тахрір, а також проводив конспіративні збори членів організації, на яких вони вивчали партійну ідеологію та матеріали. Як докази звинувачення в суді слухали аудіозаписи зборів за участю підсудних у бахчисарайській мечеті «Тахтали Джамі», записані таємно. Крім того, держобвинувачення використало в суді свідчення засекречених свідків та співробітників ФСБ, і вказувало на вилучені обшуки тексти видавництва Хізб ут-Тахрір.
Судячи з матеріалів справи, діяльністю, яку слідство називає терористичною – зустрічами та обговореннями релігійних та політичних тем – підсудні займалися протягом трьох років – з 2017 по 2020 рік. Однак обидва записи прослуховування «сухбетів», що використовуються звинуваченням, — так званих конспіративних зборів членів осередку — були зроблені у 2017 році. Підсудні поставили їх під сумнів, наголошуючи, що час цих зборів, вказаний у матеріалах справи, збігався з часом проведення нічного намазу у мечеті, куди сходилися віряни.
Захист наполягав на політичному характері переслідування та непричетності підзахисних до будь-якої терористичної діяльності. Адвокати вимагали визнати більшу частину доказів неприпустимими, оскільки вважали, що їх зібрали з порушенням законодавства — прослуховування, знайдені під час обшуку книги та інше.
29 жовтня 2021 р. Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс вирок чотирьом кримським татарам – фігурантам бахчисарайської справи Хізб ут-Тахрір. Раніше правозахисний центр «Меморіал» визнав їх політв'язнями, проте російська влада з такою оцінкою не погоджується і наполягає на законності переслідування.
Сейтумера Сейтумерова засудили до 17 років колонії суворого режиму. Суд визнав його винним за звинуваченням у «спробі насильницького захоплення влади» та «в участі в терористичній організації». Того ж дня під судом у Сімферополі російські силовики затримали понад 30 кримськотатарських активістів, які прийшли підтримати земляків.