Дата народження: 21. 04. 1983
Справа: Хізб ут-Тахрір. Сімферопольська ІІ група
Дата арешту: 28. 03. 2019
Стаття КК РФ: ч. 1 ст. 205.5
Статус: Затриманий
Установа: ФКУ СИЗО-1 ГУФСИН России по Ростовской обл., ул. Максима Горького, 219, г.Ростов-на-Дону, Ростовская обл., Россия, 344022
Народився 21 квітня 1983 року в Узбекистані. 1993 року переїхав у Крим, 2000-го закінчив школу в Муромському із золотою медаллю. Вступив на факультет фізики магнітних явищ у Таврійський національний університет. Після вишу працював програмістом. 2014 року звільнився у зв’язку із закриттям компанії, почав приватно викладати фізику.
Його неодноразово запрошували працювати за кордон, утім Руслан відмовлявся, оскільки вважав своїм обов’язком допомагати сім’ям політв’язнів, які потребують підтримки, опіки й піклування.
Одружений з Ельзарою, батько трьох дітей. Руслан Сулейманов — громадянський журналіст, активіст «Кримської солідарності». У лютому 2017 року його затримали біля будинку Марлена Мустафаєва. Руслан відбув п’ять діб адмінарешту за нібито несанкціонований мітинг. 15 жовтня 2017 року Руслан влаштував одиночний пікет на підтримку заарештованих кримських татар. Знову був засуджений: цього разу до штрафу 10 тисяч рублів. 26 березня 2019 року російські прикордонники затримали Сулейманова на пункті пропуску «Каланчак», де протримали сім годин і зіпсували йому паспорт. Наступного дня активіста заарештували. Руслану інкримінували першу частину статті 205.5 КК РФ, однак слідство перекваліфікувало обвинувачення на частину другу. Йому загрожує до 15 років ув’язнення.
У липні 2020 року Україну сколихнула звістка про зникнення 3-річного Муси Сулейманова, сина Руслана. Муса грався біля будинку і лишився без нагляду дорослих на 10–15 хвилин, оскільки його маму покликала хвора свекруха. Протягом двох діб хлопчика посилено шукали в селі Строганівка, що під Сімферополем, і зрештою знайшли в стічній ямі утопленим. Коли ФСБ-шники повідомили Русланові про загибель сина, той втратив свідомість. Смерть хлопчика викликала великий резонанс. Президент Зеленський у той же вечір звернувся до Путіна із закликом звільнити Руслана Сулейманова. Проте на могилу Муси батькові не вдалося потрапити досі.
Голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв покладає повну відповідальність за смерть хлопчика на Росію. Адміністрація Сімферопольського СІЗО не пустила Руслана Сулейманова на похорон свого сина.
Рідний брат Руслана Сулейманова Ескендер також є фігурантом справі Хізб ут-Тахріру і перебуває за ґратами.
У червні 2020 року Сулейманова помістили до стаціонару Кримської клінічної психіатричної лікарні у Сімферополі. Протягом місяця кримський татарин там мав пройти примусову судово-психіатричну експертизу. У нього виявили ваду серця.
Про проблеми зі здоров’ям розповідає і сам Руслан. За його словами, у нього з'явилися болі в області голови та шиї. Такий стан він почав відчувати понад пів року тому, але останнім часом усе погіршилося через відсутність кваліфікованої медичної допомоги.
Сулейманов стверджує, що неодноразово викликав лікаря в камеру, але лікування обмежувалося знеболювальними уколами без з'ясування причин.