Із початку 2023 року фахівці нашого ГО передали відомості про 2956 колаборантів.  Збір даних з відкритих джерел ведеться систематично, тому інформація постійно доповнюється. За моніторинговий період жовтень 2023- липень 2024 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля передало спецслужбам список із 445  людей, які, за даними наших моніторів, пішли на добровільну незаконну співпрацю з ворогом. 

Випадки зафіксовані на території тимчасово окупованої частини Запорізької області. Вони можуть містити ознаки злочинів, передбачених статтями Кримінального Кодексу України: ст. 111 Державна зрада, ст. 111-1. Колабораційна діяльність, ст. 111-2 Пособництво державі-агресору. 

Наша організація регулярно надсилає листи на спецслужби з повідомленням про випадки колабораціонізму, які ми відстежили у відкритих джерелах. Ця інформація використовується  для перевірки громадян, які можливо погодилися стати колаборантами, відстеження їхнього майна на підконтрольних Україні територіях та накладення санкцій. 

Відомості фахівці ГО надіслали на адресу Офісу Генерального прокурора, Національної поліції України, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань. Закликаємо їх якнайшвидше опрацювати інформацію про колаборантів.

Скачати PDF

Інша аналітика

Дивитись усі
50 рекомендацій організаціям і установам
6.1.24

50 кроків назустріч цивільним заручникам. 50 рекомендацій організаціям і установам для ефективних змін

Ми розробили 50 рекомендацій для влади, щоб забезпечити комплексний захист цивільних в незаконному увʼязненні. ГО прагне, щоб викладені пропозиції змін стали предметом широких обговорень серед родин ув’язнених, представників державного та громадського сектору.
Аналітичний моніторинговий звіт
4.18.24

Чому незаконно ув’язнені цивільні залишаються без комплексного соціального захисту від держави?

Аналіз ефективності впровадження та реалізації норм Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей».