Фахівці ГО "Об'єднання родичів політв'язнів Кремля" надали інформацію про випадки порушення прав людини в умовах збройного конфлікту на території України. А саме - насильницьких зникнень цивільних громадян нашої держави, які стали наслідком скоєних злочинів з боку російських військових та представників окупаційної влади на окупованих територіях України.

Вся отримана інформація документаторами «Об’єднання родичів політв’язнівКремля» свідчить про порушення країною агресором правил ведення бойових дій та нормі принципів міжнародного гуманітарного права, зокрема вчинення таких воєнних злочинів,як вбивство, катування цивільного населення окупованої території, поміщення у в'язницюабо інше жорстоке позбавлення фізичної свободи, пограбування державної або приватноївласності, знищення міст чи сіл.

Ми просимо Комітет врахувати вищенаведену інформацію та обговорити зазначені факти порушення норм міжнародного права на території України з боку Росії під час проведення 27-й сесії.

У Поданні ми також детально описали іншу проблему: наскільки гостро незаконно ув’язненні та їхні родини потребують подальшої комплексної підтримки від держави. Так, 26 січня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей». Цей законопроєкт був розроблений з метою створення законодавчих механізмів соціального і правового захисту осіб, які були незаконно позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей, а також визначення підстав і процедур для встановлення таких фактів. Однак, на практиці, виявились прогалини у дії закону, що спричиняє труднощі для отримання відповідної підтримки.

Командою нашої організації попередньо був підготовлений ґрунтовний аналітичний звіт, а також на його основі виписані 50 рекомендацій українським органам влади для ефективного забезпечення соціального і правового захисту осіб, які були незаконно позбавлені свободи внаслідок збройної агресії проти України, та для дотримання законодавчих гарантій захисту прав таких осіб та їхніх сімей. У Поданні Комітету ООН ми також надаємо коротко витяг із кожного пункту висновків і рекомендацій цього аналітичного звіту: з якими саме проблемами зіштовхуються незаконно ув'язнені цивільні, що були бранцями Кремля, та їхні родичі, коли намагаються оформити соціальний захист і як це можна виправити.

Скачати PDF

Інша аналітика

Дивитись усі
Лист на Державне бюро розслідувань про нові списки колаборантів
8.29.24

Листи з моніторинговим списком колаборантів на спеціальні служби

За моніторинговий період жовтень 2023- липень 2024 Об’єднання родичів політв’язнів Кремля передало спецслужбам список із 445 людей, які, за даними наших моніторів, пішли на добровільну незаконну співпрацю з ворогом. Відомості фахівці ГО надіслали на адресу Офісу Генерального прокурора, Національної поліції України, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань
50 рекомендацій організаціям і установам
6.1.24

50 кроків назустріч цивільним заручникам. 50 рекомендацій організаціям і установам для ефективних змін

Ми розробили 50 рекомендацій для влади, щоб забезпечити комплексний захист цивільних в незаконному увʼязненні. ГО прагне, щоб викладені пропозиції змін стали предметом широких обговорень серед родин ув’язнених, представників державного та громадського сектору.