За результатами публічної дискусії на День українського політв’язня, спікери заходу підготували рекомендації органам державної влади щодо вчинення термінових дій на захист прав позбавлених волі громадян внаслідок збройної агресії проти України, а також членів їхніх сімей.


12 січня 2023 року з нагоди Дня політв’язня в ІА «Укрінформ» відбулася публічна дискусія щодо соціальної та правової підтримки заручників, полонених, політичних бранців та їхніх родин. На заході правозахисники й родичі затриманих обговорювали виконання державою закону «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей», що набрав чинності 19 листопада 2022.


Закон передбачає регулярну грошову допомогу, правовий захист, медичні та реабілітаційні заходи, збереження робочого місця, безкоштовну освіту, забезпечення житлом та ряд державних сервісів для цих категорій громадян.


Проте на рівні виконавчої влади не були повноцінно впроваджені порядки та механізми, які дають можливості людям реалізувати свої права згідно з цим законом.

Скачати PDF

Інша аналітика

Дивитись усі
50 рекомендацій організаціям і установам
6.1.24

50 кроків назустріч цивільним заручникам. 50 рекомендацій організаціям і установам для ефективних змін

Ми розробили 50 рекомендацій для влади, щоб забезпечити комплексний захист цивільних в незаконному увʼязненні. ГО прагне, щоб викладені пропозиції змін стали предметом широких обговорень серед родин ув’язнених, представників державного та громадського сектору.
Аналітичний звіт
12.12.24

Аналітичний огляд діяльності ГО «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» щодо документування воєнних злочинів РФ проти цивільного населення в Україні у листопаді 2024 року