Найчастіше до наших юристів звертаються по допомогу, коли щодо цивільних бранців потрібно встановити факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Такі запити надходять як від самих людей, що були позбавлені свободи та вже звільнилилися, так і від членів їхніх сімей.
Зазвичай питання на цю тему стосуються:
самого порядку звернення до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій,
порядку складання заяви та додавання необхідних додатків до заяви.
Іноді заявники потребують роз’яснення щодо фактів, яким необхідно приділяти увагу та зазначати їх при складанні заяви.
Також дуже часто на юридичні консультації приходять щоб дізнатися, що робити, коли член сім’ї потрапив у полон або зник безвісті, а також потрапив у незаконне ув’язнення на тимчасово окупованих територіях України та території російської федерації. Зазвичай члени сім’ї питають: як діяти, до яких державних та міжнародних структур звертатися?
Часто звертаються рідні із запитом, як можна посприяти у звільненні з полону та незаконного ув’язнення? Тут питання зазвичай стосуються взаємодії з державним інституціями та міжнародними організаціями, які займаються так званим “обміном” та сприяють звільненню цивільних осіб, що перебувають в незаконному ув’язненні, формуванню списків на обмін і першочерговості у них.
Об'єднання родичів політв'язнів Кремля закликає вас: будьте проактивними - якщо ваші близькі зникли або ви стали свідком воєнних злочинів, звертайтеся, в першу чергу, до Національна поліція України. Те, що бачили і знаєте ви, не потрапить без ваших свідчень до правоохоронних органів України.
Ми постійно надаємо безоплатну юридичну підтримку для політв'язнів, цивільних бранців Кремля та їхніх рідних - по неї завжди можете звернутися у вкладинці "Юридична допомога" на нашому сайті.