Комісія з встановлення факту незаконного ув’язнення тепер у сфері відповідальності Мінрозвитку
Поділитися:

Після реорганізації Мінреінтеграції функції щодо захисту цивільних, незаконно позбавлених особистої свободи, офіційно передані Міністерству розвитку громад та територій України (Мінрозвитку). Це означає, що саме це міністерство тепер відповідальне за створення та роботу Комісії з питань встановлення факту незаконного ув’язнення.

Про це йдеться у відповіді Мінрозвитку на запит Об’єднання родичів політв’язнів Кремля.

Що відомо про Комісію?
14 січня 2025 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №35, якою закріплено, що Комісія функціонуватиме при Мінрозвитку. Як зазначено у відповіді міністерства, склад Комісії поки що формується, а остаточне затвердження відбудеться наказом міністерства, у порядку встановленому законодавством.

Чому це важливо?
Саме ця Комісія ухвалює рішення про підтвердження факту незаконного ув’язнення особи, на основі яких постраждалі можуть отримати державну підтримку та соціальну допомогу. Від її прозорої та ефективної роботи залежить, чи зможуть цивільні, які пережили російське ув’язнення, отримати передбачену законом допомогу.

Нагадаємо, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” підготувало Експертний аналітичний огляд та рекомендації щодо доведення факту незаконного позбавлення особистої свободи цивільних громадян України внаслідок збройної агресії РФ проти України, в якому представлені результати дослідження проблем, з якими стикаються цивільні громадяни України, що були незаконно позбавлені особистої свободи внаслідок російської збройної агресії, при встановленні цього факту для отримання соціального та правового захисту. Зокрема, Огляд містить низку рекомендацій, які дозволять підвищити ефективність і прозорість формування та діяльності Комісії.

Що з виплатами?
У відповіді на запит Об’єднання зазначається, що згідно з Державним бюджетом на 2025 рік, кошти для виплат незаконно ув’язненим цивільним та їхнім родинам передані від Мінреінтеграції до Мінрозвитку. Однак поки Комісія не почала роботу, немає чітких термінів отримання допомоги.

Як подати заяву?
Заяви про встановлення факту незаконного ув’язнення приймаються через Мінрозвитку:
Електронна пошта: miu@mtu.gov.ua
Поштова адреса: Берестейський проспект, 14, Київ, 01135

Також Мін’юстом зареєстровані накази Мінрозвитку, якими визначено форму заяв щодо встановлення факту незаконного позбавлення особистої свободи та на отримання державної допомоги.

No items found.

Останні новини