Право цивільних, які перебували в незаконному ув'язненні РФ на відстрочку та звільнення з військової служби. Що відомо?
Поділитися:

Зміни законодавства щодо права на відстрочку та звільнення з військової служби не торкнулися цивільних, що перебували в незаконному ув’язненні РФ.

Відповідно до ст. 117 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими, особи звільнені з полону, не можуть бути використані на дійсній військовій службі. Нарешті українське законодавство буде проведено у відповідність до згаданої статті Конвенції.

Так, Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зазнає змін. Нові правки, ухвалені парламентом та підписані Президентом України, вступлять в дію вже 18 травня.

За п. 6. ст. 23 Закону не підлягають призову  військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу та були звільнені зі служби у запас у зв’язку із звільненням з полону. Такі особи можуть продовжувати військову службу тільки за їхньою згодою.

Щодо звільнення зі служби військовослужбовців, то Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу» теж зазнає відповідних змін і ст. 26 міститиме підставу для звільнення у зв’язку із звільненням з полону, якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу.

Проте, на жаль, зміни законодавства щодо права на відстрочку та звільнення з військової служби не торкнулись цивільних осіб, які перебували в незаконному ув’язненні внаслідок російської збройної агресії проти України. Хоча багато з них — колишні військові, які знаходилися в місцях несвободи разом з військовополоненими та також зазнавали нелюдського поводження і тортур за протидію так званій «СВО».

Закликаємо Народних депутатів Верховна Рада України звернути увагу на це та передбачити рівні права для всіх людей, хто був позбавлений свободи росією. Цивільні заручники часто утримувалися в тих же камерах та умовах, що військовополонені та їхній досвід був нелегшим. Просимо надати цивільним, хто переніс ув’язнення, вибір – мобілізуватися чи ні.

Нагадуємо, що встановлення факту позбавлення свободи та надання державної допомоги ув’язненим та їхнім родинам здійснюється відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їх сімей».

Безкоштовну юридичну консультацію від юриста Об’єднання щодо встановлення факту позбавлення особистої свободи звільнені особи або члени їх сімей можуть отримати заповнивши форму на сайті: https://www.relativespp.org/legal-assistance

No items found.

Останні новини