Реєстр збитків для України відкрив подачу заяв для родин, які втратили близьких через збройну агресію рф
Поділитися:

Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв для сімей, які втратили своїх близьких через збройну агресію рф проти України. Тепер родини, що зазнали таких втрат, можуть офіційно подати свої претензії за категорією А2.1. Ця категорія заяв стосується відшкодування шкоди за душевний біль та страждання, спричинені втратою близького члена сім’ї внаслідок військових дій, бомбардувань або інших насильницьких дій, які є прямим результатом агресії рф проти України.

Подати таку заяву можуть батьки, інший з подружжя або цивільні партнери, а також діти осіб, які загинули внаслідок збройної агресії з 24 лютого 2022 року. Інші члени сім'ї також можуть подати заяви, якщо вони доведуть наявність законного інтересу, надавши докази, що підтверджують наявність близьких стосунків та елементів залежності з членом сім'ї, як це визначено у Формі та Правилах подання Заяви в Категорії A2.1.

Реєстр збитків гарантує, що кожна заява буде розглянута належним чином, а заявникам нададуть необхідну підтримку в оформленні документів.

Як подати Заяву

Заяви до Реєстру подаються через веб-портал Дія. Дія – це мобільний застосунок та державний портал електронних послуг, створений Урядом України, який забезпечує простий, зручний та безпечний онлайн-доступ до електронних документів та державних послуг для громадян та бізнесу в Україні. Понад 20 мільйонів українців користуються Дією. Дізнайтеся більше про Дія за посиланням www.diia.gov.ua.

Усі необхідні матеріали для Категорії A2.1, включно з Формою Заяви, правилами подання заяв, відповідями на поширені запитання та практичними порадами щодо подання заяв, доступні на веб-сайті Реєстру українською та англійською мовами.

Нагадаємо, у грудні 2024 року голова Об’єднання родичів політв’язнів Кремля Ігор Котелянець взяв участь у першій робочій зустрічі Координаційної платформи громадянського суспільства Реєстру збитків для України, яка об'єднує понад 40 інституцій, включаючи організації громадянського суспільства (ОГС), національні та міжнародні партнери, а також Уряд України. Координаційна платформа громадянського суспільства RD4U, створена 31 жовтня, має на меті об’єднати зусилля Реєстру та ОГС, які працюють з постраждалими від війни особами та громадами. Шляхом зміцнення співпраці Платформа сприятиме проведенню інформаційно-просвітницьких кампаній в Україні та за її межами щодо мандату Реєстру, його діяльності, а також поширенні інформації щодо різних категорій заяв та процедур подання заяв до Реєстру.

No items found.

Останні новини