В ув'язненого окупантами кримськотатарського активіста і політика Нарімана Джеляла загострилася хвороба через жорсткі умови утримання в російському СІЗО. Про це повідомила дружина активіста Левіза Джелялова.
Вона розповіла, що 11 травня Нарімана Джеляла перевели до СІЗО-2 у Сімферополі. Громадське правозахисне об'єднання Qırım Gayesi («Кримська ідея») повідомляло, що це СІЗО відкрили лише минулого року. Його використовували лише для затриманих ФСБ РФ та викрадених цивільних із новоокупованих територій.
Відкриття додаткового СІЗО може свідчити про те, що в Криму наразі перебуває велика кількість утримуваних громадян України з «новоокупованих» територій, тому РФ влада вбачає гостру потребу у нових ізоляторах.
Дружина Джеляла відвідала його з адвокатами та дізналася, що він перебуває в карантинній камері разом із двома ув'язненими. Це камера для новоприбулих ув'язнених для проходження низки процедурних дій, знайомства з правилами та розпорядками, після яких вони повинні бути виведені до камери.
Левіза Джелялова розповіла, що з моменту переведення до камери не дозволялося пронести ні речі, ні харчі, книги та документи вилучили на перевірку.
«Режим жорсткий, я б сказала, жорстокий, як для СІЗО. З підйому о 6:00 до відбою о 22:00 вони перебувають на ногах — ходять або можуть сидіти на лавці в камері, сидіти або лежати на ліжку в денний час заборонено», — зазначила вона.
Левіза Джелялова розповіла, що ув'язненим побрили голову та бороду. В'язнів водять у положенні зігнутими на 90 градусів головою донизу, руки за спиною. За її словами, у Нарімана загострилося його захворювання, три міжхребцеві грижі, що в таких умовах ускладнює його перебування, йому складно сидіти та стояти.
«Наріман все такий же спокійний і незворушний, морально стійкий. Попри всі складні випробування, гідність і величезна сила волі залишаються непохитними. Наріман все так само залишається відданим своїм життєвим і моральним цінностям, які сповідує, зберігаючи в серці ту саму чистоту і чесність. Чого, на жаль, людям беззаконня щодо нього не зрозуміти. Їм не зрозуміти, що, забираючи в нього свободу в житті, їм не зламати свободу внутрішню, силу духу людини», — пише Левіза Джелялова.