У січні 2025 року документатори Об’єднання виявили інформацію про 20 цивільних, свавільно затриманих окупантами
Поділитися:

З 2022 року нами було опитано 442 свідки насильницьких зникнень, свавільних затримань та злочинів проти цивільного населення, зокрема – обстрілів цивільної інфраструктури, привласнення окупантами приватного майна, незаконного позбавлення свободи.

Станом на кінець січня 2025 року виявлено інформацію про 288 цивільних оcіб, яких було свавільно затримано представниками РФ або підконтрольними країні-агресору угрупованнями.

Зокрема, протягом січня документатори ГО «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» опитали 20 осіб, які стали свідками та потерпілими від свавільних затримань, обстрілів цивільної інфраструктури та воєнних злочинів, вчинених країною-агресором проти цивільних осіб.  З них одна особа  свідчила про обстріли  цивільної інфраструктури (у Запорізькій області), одна особа – щодо обставин захоплення окупантами Запорізької АЕС та примушування до співпраці,  інші 18 стосувались незаконних позбавлень свободи цивільних осіб.

Опитані, які пережили незаконне ув'язнення, свідчили про нелюдські умови тримання, постійні побиття.

Так, пана В. били кийками та електрошокером, після чого відвезли до місцевого відділу поліції. Там він перебував у жахливих умовах: "камери тісні, світла майже немає, туалет – обрізана пластикова пляшка".

"У камері було темно, душно, води майже не давали, а про їжу навіть не йшлося, – згадує пан П. – “Після мого незаконного ув’язнення боліла грудна клітка внаслідок ударів, важко було дихати, схуд з 70 до 45 кілограмів. Почались проблеми зі шкірою”.

Пана С. тримали у підвалі, катували струмом, звинувачували у допомозі ЗСУ, погрожували розстрілом.

Якщо ви стали свідками воєнних злочинів РФ, зокрема насильницьких зникнень цивільного населення, звертайтеся до документаторів Об'єднання родичів політв'язнів Кремля. Вони працюють за міжнародними стандартами, документування є конфіденційним і ви самі вирішуєте, як ваші свідчення можуть бути використані, на що ви даєте згоду.  Документування - це дуже важливий крок до покарання воєнних злочинців, зокрема, щоб зафіксувати злочин і передати інформацію про нього в міжнародні організації.

Повний текст аналітичного дайджеста документування воєнних злочинів за січень 2025 р. завантажуйте у PDF-файлі на нашому сайті в розділі «Аналітика».

Дайджест підготовлено за фінансової підтримки чеської організації People in Need, у рамках ініціативи SOS Ukraine.

No items found.

Останні новини