"The law on social and legal protection of political prisoners and civilian hostages never came into effect due to the inactivity of the Ministry of Reintegration" - Ihor Kotelyanets.
Share:

«Закон про соціальний та правовий захист політв'язнів, цивільних заручників так і не запрацював через бездіяльність Мінреінтеграції»  — про це Ігор Котелянець, голова Обʼєднання родичів політвʼязнів Кремля заявив під час засідання Платформи міжнародної дії зі звільнення політв'язнів рф, що відбулося 8 грудня за ініціативи Міністерства закордонних справ.

Запуск Платформи було ініційовано у 2020 році для об’єднання зусиль громадянського суспільства та урядового сектору з метою звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України.

У засіданні взяли участь родичі бранців, делегати від органів державної влади, керівництво Меджлісу кримськотатарського народу, а також представники громадських правозахисних організацій.

Голова Об'єднання наголосив на двох критичних моментах діяльності Мінреінтеграції у реалізації ЗУ «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей»:

  1. Закон вступив у силу 19 листопада та одночасно з ним набрала чинності постанова Кабінету Міністрів № 1281, що визначає порядок отримання державної фінансової допомоги, пільг та соціальних гарантій політв’язнями та членами їхніх родин. Згідно цієї постанови, громадяни для реалізації своїх прав  мають звернутися до Мінреінтеграції із заявою за формою, встановленою самим Міністерством. Проте, станом на 1 грудня Мінреінтеграції не опублікувало жодних затверджених форм заяв ні на власному сайті, ні будь-яким іншим чином.
  2. Мінреінтеграції скасувало минулі та не створило нових порядків щодо надання заручникам та їх родинам медичну, реабілітаційну, психологічну допомогу, відшкодування витрат на професійну правову допомогу після їхнього звільнення.  Тепер для таких осіб взагалі не існує порядку надання державою фінансових відшкодувань, медичної, реабілітаційної, психологічної допомоги, які життєво необхідні для повернення до нормального життя та соціалізації після російського полону.

ГО «Об'єднання родичів політв'язнів кремля» закликає Мінреінтеграції припинити бездіяльність та практику системної безвідповідальності, що позбавляють громадян, звільнених з полону, будь -якої державноʼ підтримки. Показова публічна демонстрація Міністерством та його керівництвом відданості захисту прав та піклування про звільнених заручників не має бути просто декоративною маскою посадовців, а повинна підтверджуватися справами.

Просимо Кабінет Міністрів України та Ірину Верещук звернути увагу на бездіяльність Міністерства, яка блокує запровадження закону про соціальну та правову підтримку заручників та полонених. Це є безпрецедентною на неприпустимою практикою державного органу у розпал війни.

Нагадаємо, закон вступив у силу 19 листопада 2022 року, але так і не запрацював. Закон визначає основи соціального та правового захисту громадян України, які позбавлені або були позбавлені особистої свободи рф у зв’язку з громадською, політичною або професійною діяльністю.

No items found.

Latest news