«Закон про соціальний та правовий захист політв'язнів, цивільних заручників так і не запрацював через бездіяльність Мінреінтеграції» — про це Ігор Котелянець, голова Обʼєднання родичів політвʼязнів Кремля заявив під час засідання Платформи міжнародної дії зі звільнення політв'язнів рф, що відбулося 8 грудня за ініціативи Міністерства закордонних справ.
Запуск Платформи було ініційовано у 2020 році для об’єднання зусиль громадянського суспільства та урядового сектору з метою звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України.
У засіданні взяли участь родичі бранців, делегати від органів державної влади, керівництво Меджлісу кримськотатарського народу, а також представники громадських правозахисних організацій.
Голова Об'єднання наголосив на двох критичних моментах діяльності Мінреінтеграції у реалізації ЗУ «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей»:
ГО «Об'єднання родичів політв'язнів кремля» закликає Мінреінтеграції припинити бездіяльність та практику системної безвідповідальності, що позбавляють громадян, звільнених з полону, будь -якої державноʼ підтримки. Показова публічна демонстрація Міністерством та його керівництвом відданості захисту прав та піклування про звільнених заручників не має бути просто декоративною маскою посадовців, а повинна підтверджуватися справами.
Просимо Кабінет Міністрів України та Ірину Верещук звернути увагу на бездіяльність Міністерства, яка блокує запровадження закону про соціальну та правову підтримку заручників та полонених. Це є безпрецедентною на неприпустимою практикою державного органу у розпал війни.
Нагадаємо, закон вступив у силу 19 листопада 2022 року, але так і не запрацював. Закон визначає основи соціального та правового захисту громадян України, які позбавлені або були позбавлені особистої свободи рф у зв’язку з громадською, політичною або професійною діяльністю.